» O mě

O mě

Fotografováním se zabývám již od svých třinácti let s větší či menší intenzitou tak, jak mám momentálně náladu a tvůrčí inspiraci.   Vzhledem k tomu, že miluji a obdivuji přírodu, většina mé tvorby byla ze začátku zaměřena tímto směrem. V mém archivu lze najít mnoho fotografií z míst, která již neexistují, nebo jsou vlivem lidského působení změněna.Martin

Po pádu Železné opony využívám možnosti cestování a volného pohybu. Navštívil jsem mnohá evropská města a se zaujetím sledoval příběhy lidí, jejich tváří, chování apod. Snažil jsem se jejich život zastavit spouští fotoaparátu, uložením na citlivý filmový materiál a později jsem začal fotit formou digitálního záznamu. Je hezké čas od času snímky z těchto míst “oprášit” a zavzpomínat si.

V současné době nejvíce tíhnu ke sportovní fotografii. Jako spolupracovník běžeckého internetového webu a tištěného časopisu, zde publikuji své fotografie. Zároveň s chutí “lovím” momentky z ulic, tváře a výrazy lidi, jejich každodenní bytí apod.

V albech a akcích těchto webových stránek uvádím průřez mé tvorby s tím, že k uveřejněným fotografiím se vždy váže nějaký příběh a proto k nim  mám osobní vztah. Jsem si vědom toho, že fotografie nemusí oslovit každého, přesto věřím, že po shlédnutí galerie si každý najde ten svůj “šálek kávy”.

Up